Kategorie
Zdrowie

ORZEŁ DENTAL CARE o stomatologii

0 0
> Read Time:6 Minute, 22 Second

ORZEŁ DENTAL CARE o stomatologii

Stomatologia, wymiennie nazywana dentystyką, jest działem medycyny, który zajmuje się przede wszystkim patologiami, leczeniem oraz ogólnie rozumianym funkcjonowaniem zębów, przyzębia, tkanek w jamie ustnej, w tym błon śluzowych i języka. Co ciekawe stomatologia zajmuje się również patologiami stawu skroniowo-żuchwowego u człowieka. 

Historia stomatologii w pigułce

Historia stomatologii sięga czasów prehistorycznych. Na terenie włoskich dolomitów znaleziono szkielet mężczyzny, u którego na jednym z zębów trzonowych można było rozpoznać dentystyczną pracę. Zmianę próchniczną próbowano usunąć w tymże trzonowcu ostrym narzędziem. Kolejne znaleziska, między innymi z terenów Pakistanu dopełniają nam tezy, że stomatologia jest niezwykle starą dziedziną medycyny, W Pakistanie bowiem znaleziono ząb trzonowy z wydrapaną zmianą próchnicową, a ubytek po niej został wypełniony. Niesamowite znaleziska dają nam dowód na to, że zdrowie człowieka już w prehistorii było czymś istotnym. Należy jednak zaznaczyć, że znalezisk z wypełnieniami w zębach odkryto stosunkowo niewiele. Powodem tego jest to, że ludzie wieki temu nie mieli wielkich problemów z zębami. Znaczna większość odkrywanych szkieletów z tamtych czasów posiada zęby w bardzo dobrym stanie. Brak higieny zębów i ich szczotkowania, zastąpiła zdrowa dieta, która na pewno miała ogromny wpływ na kondycje uzębienia u ludzi prehistorycznych.

 

Nowoczesna stomatologia

Zaawansowane techniki leczenia, pełna automatyka i wizualizacje przebiegu leczenia 3D, bezbolesna i krótkotrwała ortodoncja i solidnie wykonana protetyka, to tylko kilka z wielu określeń nowoczesnej stomatologii jaką możemy doświadczać w dzisiejszych czasach. 

Dieta oparta na dużych ilościach cukrów i tłuszczów wpływa bardzo negatywnie na zęby. Dodając do tego niestaranną higienę całej jamy ustnej tworzymy idealne warunki dla bakterii powodujących wiele chorób zębów. Pierwszą fazą po zaprzestaniu czyszczenia zębów, jest odkładanie się w różnych zakamarkach resztek jedzenia, w późniejszym etapie płytka nazębna, która również nie jest ściągana poprzez szorowanie zębów szczoteczką zalega na zębach, krystalizuje się i tworzy kamień nazębny. Mówi się, że choroby zębów, przyzębia jak i całej jamy ustnej nie znają wieku. Oznacza to, że wszyscy niezależnie od wieku, mogą doprowadzić do chorób zębów, między innymi złą higieną jamy ustnej i niezdrową dietą.  Bardzo ważna jest profilaktyka aby mieć zdrowe zęby i piękny uśmiech. Dzisiejsza stomatologia oferuje w gabinecie wizyty adaptacyjne dla dzieci. Pacjent ma możliwość poznać gabinet stomatologiczny, a dentyści i lekarze dbają o komfort pacjenta i pokazują, że zabiegi wykonywane w klinice są bezbolesne.

Przyczyny chorób przyzębia

Przyzębie jest zespołem tkanek, które otaczają i utrzymują ząb w zębodole. Mają za zadanie ochraniać ząb i nie dopuszczać do wnikania w głąb niego zakażeń różnego typu, np.: z zainfekowanego kanału korzeniowego. Istnieje dziedzina stomatologii specjalizująca się w chorobach przyzębia i nazywana jest periodontologia.

Najczęstszą przyczyną rozwijających się chorób przyzębia jest długotrwałe i nieleczone zapalenie dziąseł. Zapalenie dziąseł jest najczęściej spowodowane niezbyt dokładną higieną jamy ustnej. Zalegające resztki jedzenia wraz z bakteriami będącym w jamie ustnej podrażniają delikatną błonę śluzową jamy ustnej i powodują podrażnienia. To z kolei prowadzi do krwawienia dziąseł, nadwrażliwości na ciepło i zimno, ból zębów. Istnieją również innej, mniej standardowe powody kształtowania się chorób przyzębia:

  • Bruksizm – zgrzytanie zębów, najczęściej występujące w nocy i często jest nieświadome;
  • Wady zgryzu – najczęściej skutki błędów z dzieciństwa lub porodu (poród kleszczowy, ssanie warg i policzków, nadgryzanie twardych przedmiotów przez dziecko);
  • Cukrzyca oraz wszelkie zaburzenia metaboliczne;
  • Częste wymioty – kwas żołądkowy trafiający do jamy ustnej podrażnia delikatne błony śluzowe i prowadzi do jej wytrawienia, co również uszkadza i osłabia dziąsła;
  • Wiele leków między innymi te stosowane w leczeniu epilepsji, antybiotykoterapia, osłabia układ immunologiczny i powoduje osłabienie dziąseł.

 

Specjalizacje w stomatologii

Dentystyka posiada wiele specjalizacji pod sobą. Dziedzina stomatologii jest tak obszerna, że istnieje ponad 6 różnych specjalizacji w jej obrębie. Jest również jedną z trudniejszych nauk i wymaga ogromnego zaangażowania. Dzięki temu, że jest jednak tak bardzo rozbudowana, osoby których pasjonuje dentystyka mogą dokładnie wybrać w jakiej specjalizacji chcą pracować.

Chirurgia stomatologiczna 

Dziedzina stomatologii zajmująca się głównie leczeniem operacyjnym jamy ustnej i przyległych jej okolic. Dodatkowo jej podspecjalizacją jest chirurgia szczękowo-twarzowa. Chirurgia stomatologiczna wymaga przygotowania ogólnochirurgicznego, rozwinęła się jako odrębna specjalizacja w drugiej połowie XIX w. Głównymi zabiegami chirurgii stomatologicznej są wszelkiego rodzaje ekstrakcje zębów, leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych oraz resekcje wierzchołków korzeni. Specjalizacja ta zajmuje się również usuwaniem wszelkich zmian w obrębie jamy ustnej, w tym nadziąślaków, włókniaków, mukoceli i brodawczaków. Z mniej popularnych zagadnień związanych z chirurgią stomatologiczną wymienić można leczenie nowotworów w zarówno łagodnej, jak niektórych rodzajów złośliwych nowotworów występujących w obrębie jamy ustnej. Usuwanie torbieli twarzoczaszki oraz zabiegi z implantoprotetyki stomatologicznej.

Ortodoncja

Dziedzina stomatologii związana z zagadnieniem „stomatologia estetyczna”, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wszelkich wad szczękowo-twarzowych. Lekarz praktykujący tą dziedziny to ortodonta. Leczenie ortodontyczne najczęściej polega na założeniu aparatu ortodontycznego na pewien okres czasu. Pacjenci, u których występuje wada zgryzu decydują się na leczenie z powodów estetycznych, ale i praktycznych. W wielu przypadkach zmiany zgryzu są na tyle obszerne, że uniemożliwiają prawidłowe jego funkcjonowanie tym samym powodując dyskomfort pacjenta i ból w okolicach szczęki, a niekiedy i całej czaszki. Nowoczesne podejście ortodontów do każdego pacjenta, materiały najwyższej klasy powinno być najczęściej stosowane by podnieść komfort pacjenta u dentysty.

Periodontologia

Dziedzina stomtologii dawniej znana bardziej pod nazwą parodontologia. Zajmuje się aparatem zawieszeniowym zęba, jego schorzeniami, najczęściej powiązanymi ze schorzeniami przyzębia oraz zmianami i chorobami błony śluzowej jamy ustnej.

Protetyka stomatologiczna

 

Obszerny dział stomatologii zajmujący się odtwarzaniem zgryzu po utracie zębów stałych w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby. Ciekawą podspecjalizacją protetyki jest rehabilitacja pacjentów po operacjach stosując ektoprotezy oraz protezy pooperacyjne. Do odtwarzania ubytków w szkliwie, całych koron zębowych najczęściej używa się materiałów najwyższej jakości i trwałości, jakimi są porcelana i akryl.

 

Orzeł Dental Care w Radomiu

Leczenie stomatologiczne za pomocą najlepszych jakościowo produktów, stosowane najwyższe standardy leczenia dentystycznego. Pełen zakres opieki stomatologicznej dla każdego, kto chce zadbać o swój piękny i zdrowy uśmiech. 

Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej Orzeł Dental Care oferuje szeroki wachlarz usług stomatologicznych począwszy od profilaktyki dentystycznej, po ortodoncję, aż do leczenia chirurgicznego. Stomatolodzy w centrum stomatologiczne Orzeł Dental Care Podejście holistyczne do każdego pacjenta i ogromne zaangażowanie w swoją pracę oraz najnowsze rozwiązania leczenia wyróżnia tą klinikę na tle innych działających na rynku. Prawidłowe określenie i odpowiednie zdiagnozowanie problemu jest niezwykle ważnym elementem pracy stomatologa. Wnikliwa diagnostyka na profesjonalnym i zaawansowanym technologicznie sprzęcie jest niezbędne w stomatologii. Badania pod mikroskopem, implanty z najlepszych jakościowo materiałów. Dodatkowo, najczęściej by uzyskać najlepszy efekt pracy należy połączyć kilka dziedzin stomatologii. Jest to możliwe i codziennie wykorzystywane w Centrum Stomatologiczne Orzeł Dental Care. Łączymy profesjonalizm z doświadczeniem.

Zespół lekarzy i techników oraz cały personel zapewnia kompleksową i profesjonalną opiekę nad pacjentem. Dzięki naszej klinice leczenie kanałowe, leczenie zębów przebiega bezboleśnie i wszystko jest w przyjaznej atmosferze. Dbamy o komfort pacjenta. Służymy pomocą i doświadczeniem, a do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie. Najnowsze rozwiązania leczenia są wykorzystywane najczęściej w naszym gabinecie. Uzupełniając i poszerzając swoją wiedzę zespół medyczny uczestniczy w licznych szkoleniach jest godny zaufania, a pacjenci chwalą ich profesjonalizm i zaangażowanie. Specjaliści zajmujący się protetyką w naszym gabinecie jako jedni z nielicznych, stosują najbardziej nowoczesną metodę leczenia wad zgryzu, jakim jest przewidywalna ortodoncja planowana cyfrowo. Dodatkowym atutem jest doświadczenie w pracy oraz stosowanie materiałów renomowanych firm. Najnowocześniejszy sprzęt z nowoczesną technologią stosowany przez nasz gabinet daje najwyższej klasy efekty leczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, cała droga leczenia jest dokładnie i na każdym etapie przeanalizowana, minimalizuje ewentualne komplikacje w leczeniu i pokazuje efekty leczenia i piękny uśmiech jeszcze przed jego zakończeniem!

Usługi dostępne w klinice to między innymi najwyższej klasy lekarze implantologii, Doktor zajmujący się endodoncją, gabinet ortodoncji, usługi będące stomatologią zachowawczą.

Gabinet stomatologiczny mieści się na ul. Sienkiewicza 8, 26-600 Radom

W celu umówienia się na wizytę można udać się do naszej kliniki lub zadzwonić pod numer telefonu podany na stronie internetowej.

Gabinet czynny: poniedziałek piątek 9-18

Pełny zakres usług Orzeł Dental Care znaleźć można na orzelstomatologia.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.