Kategorie
Zdrowie

Łóżka rehabilitacyjne

0 0
> Read Time:5 Minute, 23 Second

Łóżka ortopedyczne

Każdego dnia wiele osób zmaga się różnymi dolegliwościami. Niestety niektóre z nich są na tyle poważne iż uniemożliwiają choremu poruszanie się oraz normalne funkcjonowanie. Warto zwrócić uwagę iż jest to sytuacja wysoce problematyczna zarówno dla samego chorego/poszkodowanego, jak i jego bliskiego otoczenia. Niezależnie czy przyczyną ograniczonej ruchomości chorego był wypadek, wylew, udar, czy też inna poważna choroba dana osoba wręcz jest zmuszona aby spędzić w jednej pozycji ogrom czasu. Można rzec, że pacjent jest przekłuty do łóżka. Powrót do zdrowia oraz powrót do sprawności to niewątpliwe i nie zawsze przyjemna długa droga.

Warto jednak wiedzieć, że w większości przypadków chory nawet po wyjściu ze szpitala wymaga dalszej rehabilitacji, pielęgnacji, a większość czasu spędza w pozycji leżącej. Wówczas dopiero wtedy zarówno chory jak i jego rodzina dostrzegają ogromną potrzebą posiadania łóżka ortopedycznego. To właśnie takie łózko jest w stanie zapewnić choremu wygodę oraz komfort. Dzięki doborze odpowiedniego łóżka, nawet takiego, które zawiera jedynie podstawowe funkcje i jest przeznaczone do użytku domowego cały proces rekonwalescencji staje się o wiele łatwiejszy i jak wykazują badania skuteczniejszy.

Czym różni się łózko rehabilitacyjne od zwykłego tradycyjnego łózka?

Łózko rehabilitacyjne różni się niemal wszystkim od tradycyjnego łózka. Decydując się na zakup łóżka rehabilitacyjnego warto zwrócić uwagę na jego funkcję, które powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb chorego. Każde wysokiej jakości łyżka rehabilitacyjne wyposażone są w wygodne materace, które mają na celu nie tylko zapewnić osobom niepełnosprawnym duży stopień wygody, ale także posiadają funkcję, która zapobiega poważnym problemom, takim jak odleżynom.

Istotną funkcją łóżek rehabilitacyjnych są ich regulowane obszary. To właśnie dzięki nim cały proces pielęgnacji oraz spożywanie posiłków przez chorego jest łatwiejsze, a w niektórych przypadkach w ogóle możliwe.

Łózka rehabilitacyjne są w stanie zapewnić w warunkach domowych, szpitalach, domach seniora, czy też ośrodkach medycznych najwyższy komfort dla pacjenta.

Tego typu łóżka doskonale sprawdzają się także właśnie w ośrodkach medycznych, szpitalach, itp. ponieważ zespół medyczny musi pracować wiele godzin pomiędzy wieloma osobami chorymi. Wówczas dzięki odpowiednim łóżkom są wstanie skuteczniej i sprawniej wykonywać swoje zadania.

Co więcej obecnie na rynku medycznym są dostępne nowoczesne łózka rehabilitacyjnym, które wyposażone są w funkcję sterowania elementami łóżka za pomocą pilota. To właśnie takie rozwiązanie pozwala choremu na odrobinę samodzielności i możliwość ułożenia się w wygodnej pozycji bez pomocy innych osób.

Łóżko rehabilitacyjne medyczne

Dla kogo są przeznaczone łóżka rehabilitacyjne medyczne?

Jak już wyżej wspomniano tego typu łóżka medyczne są dedykowane przede wszystkim:

 • obłożnie chorym osobom,
 • osobom, które posiadają trwałe problemy utrudniające poruszanie się,
 • osobom po ciężkich chorobach oraz schorzeniach,
 • osobom w okresie rehabilitacji,
 • osobom po zabiegach wymagających pozostania w pozycji leżącej przez dłuższy czas,
 • osobom trwale niezdolnym do samodzielnego poruszania się np. osobą z paraliżem,
 • osobom po różnego rodzaju wypadkach, np. samochodowych.

Choć zarówno pacjenci, medycy, jak i bliscy chorych doceniają łóżka rehabilitacyjne wyposażone w różne funkcje warto wiedzieć, że wybór odpowiedniego łózka nie należy do najłatwiejszych. Bogaty asortyment w tej kwestii posiada sklep beck-orto.pl . W ofercie sklepu znajdują się produkty, które przede wszystkim mają za zadanie zapewnić wygodę pacjenta na odpowiednim wysokim poziomie. W asortymencie sklepu znajdują się między innymi: łózka rehabilitacyjne elektryczne, łóżka ortopedyczne, łóżka rehabilitacyjne.

Jak odnaleźć odpowiednie produkty na stronie beck-orto.pl ?

W tym celu można obejrzeć stronę w trybie podglądu bądź odwiedzić pełną wersję strony. Wówczas można skorzystać z wyszukiwarki produktów, w którą wystarczy wpisać poszukiwane hasło. Strona wyświetli produkty znajdujące się w ofercie odpowiadające takim kryteriom jak nazwa produktu, a jeśli uznasz, że w dalszym ciągu wyniki wyszukiwania są zbyt ogólne może dodatkowo je przesortować. Przykładowo wpisując w okno wyszukiwarki na stronie hasło łóżka rehabilitacyjne, można wybrać i kliknąć w opcję: łóżka rehabilitacyjne sortuj wg. W ten sposób niezależnie czy poszukujesz łózka do domu, czy do wyposażenia szpitalnego odnajdziesz je w łatwy i szybki sposób. Warto wiedzieć, że każda oferta posiada rzetelny opis produktu, dzięki któremu masz możliwość na dopasowanie kryteriów takich jak miedzy innymi: materac, funkcje, leże, materiał do potrzeb indywidualnych potrzeb danego chorego.

Ponadto strona beck-orto.pl oferuje dla swoich klientów nie tylko sprzęt jakim jest np. łóżko szpitalne o wysokim poziomie bezpieczeństwa, ale i liczne akcesoria przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Jak wiadomo łóżko rehabilitacyjne powinno być skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić pacjentom komfort nawet w trakcie długich godzin, dni, czy też miesięcy leżenia na nim. Podczas zakupu łóżka należy zwrócić uwagę na to, że powinno ono być odpowiednio wyprofilowane, tak aby nie obciążać kręgosłupa.

Oprócz niewątpliwych zalet łóżek ortopedycznychrehabilitacyjnych dla samego pacjenta ogromną ich zaletą jest łatwy dostęp do chorego dla osób trzecich. Wówczas odpowiednie łóżko zapewnia możliwość dogodnej pielęgnacji i wykonywanie przy chorym wszystkich czynności higienicznych. Łózko rehabilitacyjne umożliwia obracanie chorego oraz ustawienie go w pozycji Trendelenburga.

Czym są i do czego służą łóżka rehabilitacyjne?

Oczywiście łóżko rehabilitacyjne to niekiedy niezastąpiony specjalistyczny sprzęt medyczny, który wpływa na wygodę oraz zapewnia bezpieczeństwo choremu. Decydując się na zakup łóżka należy pamiętać o tym, że samo łózko to nie wszystko. Należy zadbać również o odpowiedni materac. Najlepszym materacem zapobiegającym bolesnym odleżyną jest materac przeciwodleżynowy.

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych

Aby móc zdecydować się na odpowiednie łózko rehabilitacyjne warto co nieco o nich wiedzieć. Przede wszystkim istotny jest fakt, że łóżek rehabilitacyjnych jest kilka modeli, a wybór powinien być przemyślany. Należy także pamiętać, że łózko musi być solidne i spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Rodzaje łóżek do rehabilitacji:

 • łóżka rehabilitacyjne stałe,
 • łóżko rehabilitacyjne regulowane manualnie,
 • łóżko rehabilitacyjne regulowane elektryczne.

 

Podstawowym kryterium, którym powinny kierować się osoby chcące dokonać zakupu łóżka powinien być sposób regulacji poziomu nachylenia, czyli to czy dane łózko można regulować w sposób manualny czy też elektryczny. Wówczas należy jednak pamiętać, że łóżko rehabilitacyjne regulowane w sposób manualny może być dla pacjenta niekomfortowe. Dzieje się tak, że zmiana regulacji zmusza chorego do wysiłku. Pacjentowi niekiedy nie łatwo wykonać samodzielnie niektóre nawet podstawowe czynności. Co więcej elektryczna regulacja, dzięki sprężynie hydraulicznej jest płynna i nie wymaga dużej ingerencji ze strony pacjenta. Pacjent samodzielnie za pomocą pilota jest w stanie samodzielnie skorzystać z pomocnej funkcji jaką jest regulacja zagłówka.

Oczywiście więcej zalet posiadają łóżka rehabilitacyjne elektryczne i stanowczo są najlepszym wyborem dla osób po ciężkich urazach bądź stałych schorzeniach uniemożliwiających poruszanie się. Natomiast łóżka rehabilitacyjne stałe są w zupełności wystarczającym rozwiązaniem przeznaczonym w głównej mierze dla osób, które mają zachowaną w znacznym stopniu ruchomość, a ich rehabilitacja nie będzie długotrwała.

Jakie funkcje pełni łóżko rehabilitacyjne elektryczne?

Łóżka elektryczne mogą posiadać bardzo bogate i różnorodne wyposażenie:

 • regulacja zagłówka,
 • regulacja wysokości leża,
 • regulacja tułowia,
 • regulacja górnego oraz górnego odcinak nóg oraz kręgosłupa,
 • możliwość uzyskania pionizacji.

Swoją ruchomość łóżka elektryczne zawdzięczają sprężynom hydraulicznym oraz wysięgnikom.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.