Kategorie
Zdrowie

Jak wybrać okulary korekcyjne?

0 0
> Read Time:5 Minute, 39 Second

Okulary

Okulary korekcyjne są najbardziej widocznym i rzucającym się w oczy elementem stylizacji. Właśnie dlatego, warto postawić na produkty, które sprawdzą się w każdej sytuacji i będą pasować do twojej twarzy. Okulary dostępne w salonach optycznych różnią się od siebie wieloma kwestiami, takimi jak jakość, kształt oprawek, kolor czy styl. Każdy model może co innego komunikować otoczeniu. Istotne jest więc to, aby dobrać tak okulary korekcyjne, aby dobrze eksponowały twarz i pasowały do jej kształtu.

W jaki sposób dobrać okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne mają za zadanie nie tylko korygować daną wadę wzroku. Takie produkty muszą właściwie skupiać na siatkówce oka światło, które przechodzi przez rogówkę i soczewkę, aby umożliwić prawidłowe widzenie. Poprzez noszenie okularów korekcyjnych można korygować takie wady jak: dalekowzroczność, krótkowzroczność, jak i niwelować zaburzenie wzroku w postaci astygmatyzmu. Przed wyborem najlepszego rozwiązania, warto odwiedzić salony optyczne i wykonać profesjonalne badanie wzroku. Istotne jest to, żeby poddać się wszelkim potrzebnym badaniom, żeby dobrać najlepsze szkła. Warto pamiętać, że są one niezwykle ważne przy wyborze okularów. Szkła korekcyjne także muszą pasować do twarzy, dobrze także, jeśli posiadają pewne wybrane filtry. Jakie filtry mogą posiadać szkła korekcyjne?

Antyrefleks

Powłoka antyrefleksyjna jest właściwie już standardem. Możesz oczywiście zdecydować się na szkła bez niej, aczkolwiek przydaje się ona na co dzień. Powłoka antyrefleksowa znacząco podnosi komfort noszenia okularów, pozbywa się oślepiających odblasków i znacznie poprawie widzenie i kontrast. Więcej informacji o niej uzyskać w profesjonalnym salonie optycznym. Okulary z antyrefleksem to duża pomoc, wsparcie podczas długiej pracy przed komputerem. Co ważne, w takich okularach będziesz całkowicie widoczny. Powłoka ta z pewnością zasługuje na uwagę, a jej cena nie jest wcale wysoka, nie odczujesz więc znacznej różnicy, wybierając model z antyrefleksem.

Powłoka oleofobowa i hydrofobowa

Taka powłoka używana jest w celu ułatwienia utrzymania okularów w czystości. Okulary korekcyjne z taką powłoką mniej się brudzą, gdyż nie osadzają się na nich między innymi tłuste plamki od palców. Ponadto, takie okulary korekcyjne można bez trudu oczyścić. Powłoka hydrofobowa świetnie odpycha cząsteczki wody, co przydaje się w szczególności podczas deszczowej pogody.

Powłoka Blue Control

Osoby pracujące długo przy komputerze powinny również rozważyć zakup okularów z powłoką Blue Control. Powłoka ta redukuje światło niebieski emitowane przez urządzenia elektroniczne, takie jak komputer czy smartfon. Jest to istotne, gdyż takie światło jest szkodliwe dla naszych oczu. Prowadzi do zwyrodnienia plamki żółtej, co może skutkować zmianami chorobowymi w oku. Takie soczewki polepszają również kontrast i ostrość widzenia.

Fotochrom

Soczewki fotochromowe dostosowują się automatycznie do warunków atmosferycznych. Przez działanie promieniowania UV zabarwia się na dany kolor. Co ważne, standardowa soczewka fotochromowa nie zadziała właściwie w trakcie jazdy pojazdem, gdyż szyby samochodowe zatrzymują promieniowanie UV.

Barwiona soczewka korekcyjna

Świetna propozycja dla osoby z wadą wzroku, która chce zabezpieczyć swoje oczy przed słońcem. Są one barwione na stały kolor, a ich zaletą jest idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz mieć perfekcyjnie dopasowane soczewki do twoich potrzeb zapoznać się z naszą ofertą.

Najlepsze okulary korekcyjne- jakie powinny być?

Aby okulary mogły służyć nas przez długi czas, istotne jest zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii.

Kształt

Kształt okularów korekcyjnych musi być dopasowany do kształtu twarzy. Osoby o delikatnej i drobnej twarzy, będą źle prezentowały się w zbyt masowanych i dużych oprawkach. Natomiast za małe okulary doprowadzą do optycznego powiększenie szerokiej twarzy. Oprawki powinny więc mieć kontrastowy kształt.

Styl

Dobór oprawek zależy również od preferowanego stylu. W naszej ofercie Optyka-victoria.pl posiadamy wiele modnych propozycji od znanych marek, takich jak: dolce gabbanaversaceemporio armani i wiele więcej. Każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie, które wpasuje się w preferowany przez nas styl. Co ważne, wybrane okulary korekcyjne powinny przede wszystkim oddawać osobowość swojego użytkownika. Najlepiej postawić na uniwersalną parę, która będzie pasowała do każdej stylizacji.

Materiał oraz wykonanie

Poszukując dobrych okularów korekcyjnych, dobrze jest porównać oferty kilku producentów. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na same oprawki. Wysokiej jakości oprawki nie powinny odkształcać się w dłoni. Na rynku dostępne są oprawki drewniane, metalowe i plastikowe. Szkła oprawek dobrej jakości powinny być perfekcyjnie dopasowane do oprawy. Istotne jest także to, czy okulary nie mają pęknięć, czy zarysowań. Aby okulary korekcyjny służyły przez wiele lat, należy do nich dokupić wytrzymały futerał, który ochroni je przed uszkodzeniem.

Dobór okularów korekcyjnych ze względu na kształt twarzy

Najważniejszą kwestią jest to, aby okulary pasowały do kształtu twarzy. Istotny jest także kolor samych oprawek. Dobrze, jeśli będzie on uniwersalny i stonowany, wówczas łatwiej je będzie połączyć różnymi stylizacjami. Oczywiście warto mieć też inne okulary na zmianę, które mogą być w bardziej odważnym kolorze. Aby dopasować oprawki do kształtu twarzy, należy w pierwszej kolejności ustalić swój kształt twarzy.

Twarz owalna

Twarz owalna charakteryzuje się regularnymi proporcjami. Jej najszerszy punkt zlokalizowany jest na wysokości kości policzkowych. A więc osobom o owalnej twarzy dosyć łatwo znaleźć idealny model okularów. Do takiego kształtu pasują właściwie wszystkie standardowe modele opraw, a więc wybór jest ogromny. Jeśli owalna twarz jest trochę podłużna, wówczas oprawy okularów nie powinny mieć zbyt małej wysokości. W każdym innym przypadku można zdecydować się na dowolną propozycją będącą ofercie salonu.

Twarz okrągła

Twarz okrągła wbrew pozorom różni się od twarzy owalnej. Właśnie z tego względu posiadacze takiego kształtu twarzy nie powinni wybierać klasycznych modeli oprawek. Dla nich sprawdzą się zwłaszcza prostokątne okulary korekcyjne o kanciastych kształtach. Okulary wybrane do okrągłej twarzy powinny mieć za zadanie ją wyszczuplić i wydłużyć. Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia poprzez wybranie okularów „kocie oczy”, a więc z grubymi i cienkimi oprawkami.

Twarz kwadratowa

W przypadku takiego kształtu twarzy szczęka i czoło są dosyć wysokie. Z tego względu posiadacze takiej twarzy powinny wybierać delikatnie zaokrąglone okulary z oprawkami o szerokości takiej samej jak ich twarz. W ten sposób można doskonale zachować wszystkie proporcje, ponieważ za wąskie oprawy mogłyby dodatkowo poszerzyć twarz. Mostek takich okularów musi być zlokalizowany dosyć wysoko. Osoby o kwadratowym kształcie twarzy mogą sięgać po okulary w wyrazistych kolorach i oryginalnych wzorach.

Twarz prostokątna

Wygląda podobnie co twarz kwadratowa, aczkolwiek jest nieco bardziej wydłużona. W tym wypadku sprawdzą się zwłaszcza propozycje zakrywające duży fragment środkowej części twarzy. W ten sposób można skrócić optycznie twarz.

Twarz trójkątna

Jej cechą charakterystyczną jest wąski podróbek i szerokie czoło. Posiadacze takiego kształtu twarzy powinni decydować się na okulary wyposażone w oprawki z zaokrągloną dolną krawędzią.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając okulary korekcyjne?

Warto pamiętać o pewnych podstawowych zasadach. Przede wszystkim oprawy okularów nie mogą sięgać powyżej linii brwi. Kolejną ważną kwestią jest to, aby zachować wszelkie proporcje. A więc posiadacze rozbudowanej oraz szerokiej twarzy nie mogą nosić okularów, które mają bardzo wąskie oprawy. W ten sposób dochodzi do poszerzenia proporcji, przez co nie wygląda się w takich okularach dobrze. Jeśli chodzi o osoby mające wąską twarz, nie mogą one sięgać po okulary z dużymi oprawkami, które zaburzają linią twarzy. Należy też pamiętać o samym komforcie. Dolna krawędź opraw okularów nie może dotykać policzków, ponieważ obniża to wygodę korzystania z okularów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.