Kategorie
Biznes

Ile wiesz o folii stretch?

0 0
> Read Time:5 Minute, 52 Second

Ile wiesz o folii stretch?

Folia stretch to folia, która jest szczególnie często wykorzystywana w różnego rodzaju działaniach wymagających przechowywania, zabezpieczania, pakowania i transportu. Zapewne niejednokrotnie miałeś/miałaś z nią do czynienia, jednak warto poznać bliżej jej właściwości, aby móc wykorzystywać jej zalety w 100%.

Folia stretch, którą oferujemy, to folia wykonana z polietylenu, która znajduje zastosowanie w coraz większej ilości branż. Do czego więc może służyć tak wszechstronny produkt? Opowiemy o tym bez owijania w… stretch. 😉

Właściwości stretchu

Folię tę wyróżnia wiele zalet. Po pierwsze, jej grubość wahająca się od 17 mic do 30 mic. Grubość można wybrać w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Folia ta, z racji, że wykonana jest z polietylenu, jest także bardzo rozciągliwa, ponieważ może mieć nawet aż 300% elastyczności w obie strony, co powoduje, że każda strona produktu bądź palety zostanie owinięta bez problemu. Folia stretch jest na rolce, co ułatwia jej używanie. Jaka waga folii stretch jest Ci potrzebna? Mamy naprawdę duży wybór, więc klienci z pewnością znajdą odpowiednią folię dla siebie. Z naszymi produktami staniesz się mistrzem pakowania, owijania, zabezpieczania, bezpiecznego transportu… Czego tylko chcesz!

Obszary, w których folia stretch służy do zabezpieczania przesyłek, zamówień, ładunków

Handel

Jednym z obszarów, w którym folia stretch wykorzystywana jest wyjątkowo często, jest handel. Pracownicy na magazynie i w sklepach zwykle używają jej do pakowania paczek, aby uchronić zamówienia przed wilgocią, kurzem, a nawet uszkodzeniem przedmiotów, które znajdują się w środku zamówienia. Chociażby dlatego korzystniej i efektywniej jest użyć folii stretch do zabezpieczania przed czynnikami zewnętrznymi – sam tekturowy karton nie jest wystarczający, aby ochronić produkty przed wcześniej wspomnianymi zagrożeniami – wilgocią, deszczem, brudem, nierozsądnym traktowaniem podczas przewozu, ogólnie pojętym uszkodzeniem.

Oczywistym jest, że w większości przypadków dostawa palet do sklepu także charakteryzuje się wykorzystaniem folii stretch. Nic dziwnego, w końcu jest ona rozciągliwa, odporna i wytrzymała na zmiany lokalizacji na sklepie. Przenoszenie przesyłek z miejsca na miejsce nie grozi więc ani zniszczeniem, ani zgubieniem produktów. Mam na myśli w szczególności produkty, które mogą łatwo ulec rozparowaniu, zgnieceniu, stłuczeniu i tym podobnym szkodom. Właśnie wtedy folie typu stretch znajdują zastosowanie.

Inne gałęzie przemysłu

Nie tylko przemysł budowlany korzysta z zalet, jakimi może poszczycić się folia stretch. Już nawet w takich gałęziach przemysłu, jak przemysł farmaceutycznykosmetyczny czy spożywczy, folie stretch wykorzystywane są do pakowania przedmiotów i zamówień dla klientów, które mają pojawić się chociażby w sklepie. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że folia stretch szczególnie nadaje się do zabezpieczania przedmiotów szklanych, kruchych, delikatnych – takich, które wymagają niezwykłej dbałości o stabilność podczas transportu, czyli butelek, flakonów, słoiczków. W takim przypadku folia stretch to gwarancja bezpieczeństwa, więc sklep nie musi martwić się o zniszczone, na przykład nienadające się do wydania zamówień przedmioty. Warto wspomnieć, że skoro folia stretch chroni przed wilgocią i deszczem, ponieważ jest wodoodporna, to artykuły spożywcze nie zamokną i nie będą zdatne do utylizacji, a do sprzedaży. W tego typu sklepach cena za brak dbałości o bezpieczny transport produktów i rozładowanie dostawy jest naprawdę wysoka, jednak na szczęście można tego uniknąć.

Duże ładunki także będą bezpieczne

Folia stretch służy także do owijania produktów o dużych gabarytach, takich jak na przykład meble. W ten sposób towar, który łatwo ulega zniszczeniu, można uchronić przez zabrudzeniem podczas transportu. Przecież nikt nie chce, aby długo wyczekiwana przez niego droga kanapa lub cudem wyhaczone antyczne meble dotarły do jego domu brudne, zniszczone, bez swojego pierwotnego uroku… Dlatego z pomocą folii stretch, z łatwością można uniknąć takich komplikacji w transporcie cennych i dużych przedmiotów.

Może się wydawać, że folia stretch znajdzie swoje zastosowanie jedynie w kontekście przemysłu, handlu, usług… ale to mit. Folia ta przyda się także w domu! Można jej użyć między innymi do transportu przedmiotów, mebli i sprzętów podczas przeprowadzki. To będzie gwarancja, że Twoje rzeczy nie zmokną, nie pobrudzą się i ochronisz je przed uszkodzeniem w transporcie. Pomijam już fakt, że folia stretchowa z niektórymi problemami może tymczasowo poradzić sobie lepiej niż zwykła taśma klejąca, ale to pozostawię do własnej interpretacji czytelnika. 😉

Złe wieści dla złodzieja

Nietypowym, choć też niewątpliwym atutem, jakim poszczycić się może folia stretch, jest to, że kradzież produktów zabezpieczonych stretchem na palecie nie jest tak łatwa, jak chcieliby tego złodzieje. Nierzadko dochodzi do kradzieży podczas załadunku bądź rozładunku towarów, jeśli użyta folia jest słabej jakości i nie chroni prawidłowo. Taka folia bez problemu zostanie rozerwana, odwinięta, a w dodatku złodziej pozostanie bezszelestny. Co gorsza, słaba folia stretchowa może nawet odwinąć się sama, co powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa nie tylko przed uszkodzeniami, ale także potencjalnymi rabusiami, którzy zacierają ręce w oczekiwaniu na niedociągnięcie z Twojej strony. Właściwości dobrej stretchowej folii generują utrudnienia w uzyskaniu dostępu do ładunków. Z korzyścią dla właściciela przewożonych przedmiotów, przekłada się to na większe bezpieczeństwo ładunków, które są transportowane z miejsca A do miejsca B.

Oferta, którą możemy Ci z przyjemnością zaproponować

Szukasz folii stretch, więc wpisałeś/wpisałaś frazę w wyszukiwarce internetowej. Wśród wyników wyszukiwania w Twojej przeglądarce pojawiliśmy się my https://mzpack.pl/produkty/folia-stretch/ . Ale co dalej? MZ Pack to nie jest zwykły sklep z opakowaniami! Jeśli jesteś ciekawy/ciekawa, jakie produkty możemy Ci zaoferować, przeczytaj informacje poniżej.

W swojej bogatej ofercie posiadamy różne rodzaje folii i opakowań, jednak skoro najbardziej interesuje Cię folia stretch, oto kilka słów na temat produktów, które możemy Ci zagwarantować.

Oferowane przez nas produkty typu folia stretch podzielone są na dwa rodzaje:

  1. Folia stretch ręczna – tego typu folia rozciąga się do 150%, ma standardowe grubości (17 mic, 20 mic, 23 mic, 30 mic). Waga takiej folii waha się w zależności od wymagań klientów – zwykle od 1,5 kg do 3 kg. Folia stretch ręczna charakteryzuje się szerokością 10 cm, 12 cm, 25 cm i 50 cm. Dostępne kolory tej folii to: bezbarwna, czarna i biała.
  2. Folia stretch maszynowa – ta folia ma rozciąg od 150%, czyli tak zwany standard, do 300%, czyli „super”. Ta folia zabezpieczy ładunek na paletach przy użyciu każdego typu owijarek. Standardowe grubości tej folii to 17 mic, 20 mic, 23 mic i 30 mic. Szerokość takiej folii to 10 cm, 12 cm, 25 cm, 50 cm i 70 cm. Kolory dostępne dla tej folii są takie same, jak w przypadku folii ręcznej – bezbarwna, czarna oraz biała.

 

Cena folii stretch

Pamiętaj, że cena folii stretch w zwykłym sklepie będzie dużo niższa, niż u profesjonalistów, a już w szczególności na promocjach. Wynika to niestety głównie z tego, że bardzo często folia stretch sprzedawana w sklepie, bez opisu i wykazanych właściwości, jest folią niskiej jakości, która nie posiada takich parametrów, jak folia sprzedawana u nas! Folia typu stretch, będąca folią złej jakości, może nie zdołać ochronić przesyłek, palet i ładunków przed wilgocią, uszkodzeniem, deszczem, błotem, brudem i innymi czynnikami szkodliwymi dla przesyłek. Nasze produkty mają cenę dostosowaną do wysokiej jakości folii, jakie gwarantujemy. Nie przepłacasz, ale nie dostajesz także bubla, który nie spełni Twoich oczekiwań!

Potrzebujesz dalszej pomocy?

Jeśli interesują Cię inne szczegółowe informacje, skontaktuj się z nami, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania! W menu na naszej stronie internetowej https://mzpack.pl znajdź zakładkę KONTAKT i kliknij w adres e-mail bądź zapisz sobie numer telefonu przedstawicielki handlowej, która przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.