Kategorie
Zdrowie

Czy medycyna estetyczna może zostać naszym przyjacielem w walce z niedoskonałościami

0 0
> Read Time:7 Minute, 19 Second

Jak wiadomo, od wielu lat ludzie starali się wyglądać jak najlepiej. Używali specjalistycznych kremów bądź wymyślali różne sposoby na poprawę swojego wyglądy. Zazwyczaj tracili na tym sporo swojego czasu, który jest bardzo cenny. Dlatego właśnie powstały specjalistyczne gabinety mające na celu nieść nam pomoc w walce z niedoskonałościami takimi jak na przykład trądzik lub zmarszczki. Dlatego, jeśli jesteś osobą, która ma mało czasu, a potrzebuje fachowej pomocy, to powinieneś umówić się w najbliższym czasie na specjalistyczny zabieg. Medycyna estetyczna jest bardzo ciekawa i nawet jeśli, nie zdecyduje się na operację, to musisz poznać, co ona ma do zaoferowania.

Co to jest medycyna estetyczna i na czym polega ?

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej jest i w najbliższych latach będzie bardzo popularne. Dlatego warto dowiedzieć się, czym jest medycyna estetyczna. Jest to nic innego jak dział medycyny, który obejmuje działania nieinwazyjne bądź też o małej inwazyjności. Został on stworzony w celu poprawy urody. Powinniśmy też powiedzieć sobie, że zabiegi nie mają tylko na celu poprawiać atrakcyjność fizyczną, ale też pomagają radzić sobie z naszymi kłopotami i dolegliwościami. Warto też dodać, że podczas takiego zabiegu używa się znieczulenia miejscowego i operacja trwa zazwyczaj tylko jeden dzień. Dużym plusem tego typu leczenia jest możliwość powrotu następnego dnia do pracy oraz brak blizn po przeprowadzonym przez specjalistów zabiegu.

Bardzo znane i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonać ?

Chyba najbardziej znanym i rozchwytywanym zabiegiem, który oferuje medycyna estetyczna to likwidowanie przebarwień skóry. Ma on na celu poprawić wygląd naszej skóry, ale też po prostu usnąć przebarwienia. Jest to bardzo bezpieczna operacja, która oferuje nam wręcz niesamowite efekty. Równie ciekawe jest usuwanie blizn potrądzikowych. Ten zabieg pozwala nie tylko na usunięcie problemu, ale też na odmłodzenie i odnowę naszej skóry. Również bardzo dobrym i znanym zabiegiem będzie modelowanie twarzy. Pozwoli on nam na usunięcie zmarszczek z twarzy oraz daje możliwość modelowania policzków. Ciekawym i zarazem coraz bardziej popularnym zabiegiem medycyny estetycznej staje się leczenie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Preparat krwiopochodny zawierający skoncentrowane płytki krwi, który odznacza się szczególną skutecznością. Może nam pomóc na przykład w leczeniu łysienia. Pobudza włosy do wzrostu oraz zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu. Zabieg wykorzystuje się też do mezoterapii igłowej. Pomaga walczyć ona z oznakami starzenia naszej skóry. Operacja daje możliwość poprawy gęstości i jędrności cery. Kolejnym równie znanym preparatem, za pomocą którego przeprowadzany jest zabieg to toksyna botulinowa. Pozwoli ona nam skutecznie korygować zmarszczki na czole, wokół usta i oczu. Warto też dodać, że może wpływać na siłę pracy mięśni mimicznych. Dzięki czemu będziemy w stanie modelować twarz poprzez zmniejszenie masy mięśni żwacza. Kolejną zaletą działania tego preparatu na nasze ciało, będzie hamowanie wytwarzania potu. Sam zabieg trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut, a jego efekt utrzymuje się przez około 6 do 8 miesięcy.

Ciekawe zabiegi, które będziesz mógł wykonać z pomocą medycyny estetycznej.

Bardzo interesującym zabiegiem będzie przeszczep tkanki tłuszczowej. Jak sama nazwa wskazuje, będzie on polegał na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca dawczego. Zazwyczaj lekarz pobiera go z miejsca, w którym jest go nadmiar. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie przenieść tkanki tłuszczowe z miejsca, w którym jest go za dużo, do miejsca, w którym mamy go mniej. Jest to bardzo dobre, ponieważ daje nam możliwość polepszenia proporcji naszego ciała. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do silikonu czy kwasu hialuronowego, jest to całkowicie naturalny wypełniacz. Możemy przeszczepić nasz tłuszcz na przykład na twarz, piersi, łydki oraz pośladki. Kolejnym intrygującym zabiegiem będzie powiększanie prącia kwasem hialuronowym. Jest to bardzo dobry zamiennik operacji chirurgicznych. Dzięki tej operacji będziemy w stanie pogrubić nasze narządy intymne o 2-5 cm i wydłużyć o 1-3 cm. Sam zabieg trwa około 30 minut i nie powoduje zaburzeń związanych z erekcją. Warto dodać, że procedura jest bezbolesna oraz nie niesie za sobą ryzyka powikłań. Następną operacją, która jest dość ciekawa z perspektywy pacjenta, to Skleroterapia. Polega ona na wstrzyknięciu roztworu w celu usuwania żylaków. Dokładniej chodzi tu o redukcję przepływu krwi w naczyniu. Wszystko odbywa się przy zastosowaniu środków chemicznych. Skutkiem wykonania zabiegu będzie to, że nasze naczynia przekształcają się w blizny, które następnie znikają. Jego bardzo dużą zaletą jest mniejsza inwazyjność niż przy operacjach.

Zalety medycyny estetycznej, które powinieneś znać.

Niewątpliwą zaletą jest brak blizn po zabiegach i gwarancja bezpieczeństwa. Warto też dodać, że dzięki medycynie estetycznej jesteśmy w stanie zwiększyć poczucie własnej wartości, pewności siebie i co najważniejsze uzyskać szybkie efekty, które będą widoczne gołym okiem. Kolejną bardzo dużą zaletą dla nastolatków i nie tylko, będzie pomoc w walce z problemami dermatologicznymi, na przykład takim jak trądzik. Następną korzyścią dla każdego pacjenta jest bardzo rozbudowana oferta, która jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Warto też dodać, że niezależnie od wieku, możemy skorzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Czy estetyczna medycyna jest bezpieczna ?

Jak już było wcześniej wspomniane, jest ona bardzo bezpieczna oraz mało inwazyjna. Jednak wszystko zazwyczaj ma jakieś przeciwskazania. Niestety tutaj też musiały się znaleźć. Kobiety w ciąży i karmiące piersią będą musiały odpuścić sobie zabieg. Dotyczy to również osób, które mają choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzeń lub aktywne choroby nowotworowe. Ludzie, którzy mają aktualnie stany zapalne skóry, też będą musiały poczekać na zabiegi medycyny estetycznej.

Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej ?

Warto dodać, że w zakres medycyny estetycznej wchodzą zabiegi dotyczące różnych części naszego ciała. Jest ich naprawdę dużo. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Operacje tego typu mają na celu usunięcie zmarszczek, stymulacje oraz regenerację naszej skóry. Na przykład usuwanie wrodzonych lub nabytych niedoskonałości skóry. Medycyna estetyczna obejmuje również wypełnianie zmarszczek, modelowanie owalu twarzy i modelowanie sylwetki.

Co powinniśmy wiedzieć, idąc na konsultacje z zakresu medycyny estetycznej ?

Zacznijmy od tego, na czym polega konsultacja u lekarza medycyny estetycznej. Specjalista zaczyna od zebrania szczegółowego wywiadu na temat wcześniejszych zabiegów oraz omawia wszelkiego rodzaju problemy związane z naszym zdrowiem. Rozmawia również z nami o defektach, których mamy zamiar się pozbyć. Następnie omawiane są zabiegi, które chcemy wykonać teraz lub w przyszłości. Później lekarz opracowuje dla nas indywidualny plan terapii. Właśnie pierwsze spotkanie z takim specjalistą powinno rozwiać wszystkie nasze wątpliwości oraz pozwolić na zadanie nurtujących nas pytań z zakresu medycyny estetycznej. Warto również dodać, że lekarz zadba nie tylko o dobre samopoczucie pacjenta, ale zapyta go też o choroby, które przebył oraz alergie. Powinniśmy też wiedzieć, czy mamy skłonność do powstawania blizn, siniaków i jak goją się nasze ranny. Jeśli mieliśmy już kiedyś zabieg medycyny estetycznej, to musimy powiedzieć o tym specjaliście.

Czy musimy dostosować się do wskazań po zabiegowych ?

Przede wszystkim warto sobie powiedzieć, że tego typu zabiegi mają bardzo małą inwazyjność, ale to nie znaczy, że mamy ignorować zalecenia lekarza. Należy się do nich dostosować. Zazwyczaj powinniśmy ograniczyć na pewien czas aktywność fizycznej, unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne lub też zrezygnowanie z makijażu. Wszystkie wskazania po zabiegowe z dziedziny medycyny estetycznej są indywidualne i zazwyczaj zależą od operacji, którą wybierzemy.

Czy jesteśmy w stanie dowiedzieć się, co jest nam podawane, gdy odbywamy zabiegi medycyny estetycznej ?

Oczywiście, że tak. Jeśli tylko chcemy, to mamy prawo do zapoznania się z preparatami, które są nam podawane oraz z maszynami zabiegowymi. Jest to bardzo istotne, ponieważ możemy dowiedzieć się nie tylko o jakości produktu, ale też o tym, czy są one dla nas bezpieczne. Warto też wiedzieć, że przed zabiegiem przez pacjenta podpisywana jest zgoda na operacje. Powinniśmy ją przeczytać, ponieważ dokument ten zawiera potwierdzenie, że zapoznaliśmy się z zabiegiem i jego następstwami.

Po czym poznać dobrą klinikę, która prowadzi zabiegi z zakresu medycyny estetycznej ?

Jeśli ktoś stwierdził, że Warszawa jest najlepszym miejscem na wykonywanie zabiegów, to jest w dużym błędzie. W całej Polsce znajduje się wiele klinik, które oferują bardzo dobre, a nawet i lepsze warunki niż miejsca położone właśnie w Warszawie. Warto też spojrzeć na to, co oferuje klinika, ponieważ obecnie konsultacje przed zabiegiem stanowią standard dlatego, jeśli zauważymy ich brak podczas umawiania operacji, to powinniśmy zrezygnować z zabiegu i pomyśleć nad zmianą lekarza specjalisty. Również powinniśmy poczytać opinie pacjentów, którzy mieli okazję leczyć się w danej klinice. Nie zajmie nam to dużo czasu, a na pewno pozwoli oszczędzić późniejszych nerwów i obaw. Warto też spojrzeć na lekarzy, którzy pracują w gabinecie medycyny estetycznej, do którego mamy się udać. Często w Internecie są umieszczane opinie na temat wykonywanych przez nich zabiegów. Powinniśmy też spojrzeć, jak wygląda klinika. Jeśli wygląda ona dobrze lub też nowocześnie, to możemy mieć pewność, że w środku znajdują się maszyny, które pozwolą nam uzyskać satysfakcjonujący efekt. Aktualnie bardzo ciekawym miejscem do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej będzie The Beauty Doctors. Na ich stronie www.thebeautydoctors.pl, mamy do wyboru naprawdę różnego rodzaju zabiegi, a do tego każdy jest dość szczegółowo opisany.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.